Po przeprowadzonej ostatnio dezynsekcji przeciwko karaczanom (karaluchom) w częściach wspólnych budynków zgłosiło się do Administracji kilka osób zainteresowanych dezynsekcją w mieszkaniach.
Możliwe jest przeprowadzenie takiej dezynsekcji (na koszt właścicieli mieszkań) i chętne osoby mogą się zgłaszać do Administracji, by skorzystać ze wspólnej oferty (im więcej mieszkań tym niższy koszt). To najkorzystniejsza oferta z czterech firm, które spytaliśmy o koszt dezynsekcji. Proszę założyć, że kosztowałoby to 155-175 zł (w tej chwili nie wiemy, ile osób będzie zainteresowanych).
Koszt:
- dla 1-10 mieszkań – 175 zł
- dla 11-20 mieszkań – 165 zł
- dla 21-30 mieszkań – 155 zł
Zastosowana zostanie metoda żelowa dezynsekcji – najbezpieczniejsza z metod dezynsekcji prusaków, karaluchów oraz mrówek, polegająca na wyłożeniu za pomocą specjalnego aplikatora trutki pokarmowej pod postacią żelu zawierającego atraktanty (środki wabiące) pokarmowe, dzięki czemu preparat jest chętnie pobierany i przekazywany innym insektom, również tym pozostającym w ukryciu. Żel wykładany jest najczęściej punktowo w postaci kropelek wielkości główki szpilki w miejscach trudno dostępnych dla domowników i zwierząt domowych, ale jednocześnie w sposób umożliwiający owadom dogodne pobranie (np. tyły lodówek, pralek, zmywarek, szafki pod zlewem lub inne szpary i szczeliny). Metoda pozwala na możliwie szybkie ograniczenie populacji insektów (szybkość działania podyktowana przywabieniem i spożyciem żelu), pozostając przy tym praktycznie obojętne dla ludzi i zwierząt – nie wykazuje toksyczności, nie wymaga więc opuszczenia dezynsekowanych pomieszczeń.
Poprosimy o informacje od osób zainteresowanych dezynsekcją – do piątku 1 września.